HorecSport Home Page                                                                                                                                                                                           

Štyri esá na Troch Kráľov

Kernhof 2011

 

Lubo, napiš niečo, to len ako ty vieš, tak od srdca. Toto su slová predsedovho mailu, ktory mi poslal asi tri dni po návrate z ľadov v Kernhofe. Kuva, chalani bacha , predseda bude s nami od nového roku komunikovať len cez média.

      No horšie, že si nemožem spomenuť čo a ako bolo. Musim si otvoriť pivo. Ááááá , PIVO ! Už sa mi to začina vybavovať. Boli sme na pivo. Gosser, s dvomi bodkami, sa volalo. Ej , bisťu a chutilo, škoda, že som šoféroval. Ale veď chalani hovorili, že kým pridem na Slovensko, zatiaľ vyprchá. A premyšlam, že keď tak veľmi chutilo, že pred tym pivom muselo aj volačo byť, čo nam naň spravilo chuť. A veru že aj bolo! Obložené žemle, paštekové žemle, domáca klobása, štrúdľa...... Bodaj by nam pivo nechutilo! Pojedli sme všetko. Ale prečo sme všetko pojedli? No predsa vytrovilo nám. A prečo nám vytrovilo? No predsa po tej slivovici...blbosť...to nebolo teraz....sorry...to bolo inokedy.....kto si to má všetko pamätať?! Tentokrát sme prišli k autu unavení, s nejakymi batohmi na chrbte. Keby len batohy, ale kopa štrngajúceho  železa. Jak bezďáci čo hladajú kovošrot. Dušo, čo mysliš,keby sme to všetko predali kolko by za to bolo piv?

Načo nám len tie železa boli? Aby nas neodfúklo asi nie, tak na čo teda? Počkaj boli tam skaly, sneh, les, ľad...  Ahááá, ľad! Liezli sme ľady s tými železami. Dušo predseda, Ivo Mercedes, Ivo horár a ja. S tými železami na nohách aj v rukách najprv hore, potom dole, potom sme sa presunuli o kúsok ďalej, a zasa parádne  hore a potom dole, a potom sme sa presunuli ešte o kúsok ďalej, a ešte zaujimavejšie hore a dole a horár najzaujimavejšie dole.

   A načo sme tam vôbec išli? No predsa bolo Troch kráľov, a to my vždy niekam ideme.... a aby sa horarovi polepšilo....... a aby sme videli, že MERCEDES JE OPA“Ť SPA“Ť.......a aby som mohol o štvrtej rano vstávať......a aby Dušo bol prvolezcom...... a aby sme pojedli štrúdlu, čo už  ani sliepky nachceli...... a aby sme sa vyvetrali .....a aby sme boli zdraví telom i dušou....a aby nám chutilo jesť......a aby nám chutilo pivo, áááá pivo, musim ho dopiť...a....a...atď.

                                                                                            Čaute, Lubo  alias Peťo.

 

Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS
Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS