Horecsport
Rakúsko - Rax Alpen     >> (  next  )

 Január  2006  -   

  Zostava :  Dušan, Ivan, Ivo

V očakávaní že dlhotrvajúce mrazy vytvorili vhodné podmienky na vytvorenie ľadov na lezenie plánujeme našu každoročnú klasiku. Altenberg Gamsekfall. V sobotu  si  rano  privstávam a tesne po pol piatej už sedím v aute, najprv  pumpa,  lebo  som   večer  predtým   pozabudol, že aj auto treba občas nakrmiť.  Vyzdvihol som oboch Ivanov a po piatej, keď ešte vsetci normálni ľudia  spia spánkom spravodlivých, vyrážame smer Austria. Na parkovisku  pred hofom sme prví,  to  nám dáva výhodu,  že nám na hlavy nebudú padať kusy ľadu od prvolezcov.

Teraz túto "radosť " môžme rozdávať my. Máme za sebou polovicu ľadopádu, keď prichádza  prvá rakúska  dvojka. Celý ľadopád zvládame bez  väčších problémov, ak nerátam, že " niekomu " vypadla expeska a   "niekto"  pustil jedno z lanových dvojčat. Po zdolaní  pravého Gamsekfall-u, sa presúvame na ďaľší ľadopá ľavý Gamseckfall.  Urobíme štand a Ivo je spustený na dlžku lana do ľadopádu.

Zdola je počuť iba pravidelné záseky čakanov a mačiek.  Po čase sa spoza hrany   vynára  Ivova rozžiarená tvár so  slovami,že taký dobrý ľad ešte nezažil. Postupne ho  zdolávame aj my dvaja s Ivanom. Nezostáva nám nič iné len potvrdit horárove  slová. Zbrane  držja v ľade parádne, na prvý zásek. Jednoducho radosť liezť.

 Musime sa ešte vrátiť k prvému ľadopádu, nakoľko pod ním máme odložené lyže a ostatný materiál. Ešte sa tu motá  niekoľko rukušákov, takže musíme čakať, kým  môžeme zlaniť aj my. Zvládame to na dvakrát a sme pri našich veciach. Horár ( Ivo ) ešte nemá dosť a tak ešte trochu bojuje s ľadom.  Nakoľko sa pomaly zvečerieva  a aj niektori z nás  už majú toho  dosť  (  teda  ja ), balíme materiál.  Ruksaky na chrbát, lyže na nohy a už len zjazd dolu k autu.

V dedine klasicky pivo na utuženie kolektívu a už len 2 hodiny jazdy autom a ďaľší úžasný deň v horách je  za nami.  Super akcia, hneď je krajšie na  tomto  svete.     J

                                                                                                                Dušan

 

HorecSport Home page Alpy Home page Nové akcie page