Horecsport
Austria - Schneeberg      >> (  next  )

Február  2006  -   Kammerwand Grotte,  Klosterwappen 

  Zostava : Lubo,  Dušan, Ivo

 Lubova netrpezlivosť vyskúšať nový čakan,  nás " prinútila "  zorganizovať  jednodňovku.  Pretože sme chceli liezť a aj trochu polyžovať,  výber padol na blízku oblasť Schneebergu, dolinu Hoellentalu.

20 minút od  parkoviska pri Schneedoerfli je menší  ľadík Kammerwand-grotte.  Tu sme sa niektorí trošku potrápili hneď na prvom ciagli   a  nektorý ( Ivo )  si  to  vychutnali.   Potom  sa  stalo niečo neuveriteľné, prišli dvaja a  neboli to rakušáci, ani česi, ba ani maďari  ale  slováci. 

 Návrat k autu, malé občerstvenie a presun pár kilometrov do doliny.  Zaparkujeme na malom parkovislu a okolo 15-tej  nasadzujeme pásy  na lyže  a  vyrážame smer Klosterwappen cestou  Frohnbachgraben .

Po 50 metroch pri nás zastavuje miestny lesník a pýta sa kde ideme tak neskoro, keď mu povieme, že na Klosterwappen len neveriacky krúti hlavou.  Cestou  hore sme  stretli  zopár lyžiarov,  len  oni  si  už vychutnávali oblúky, kým  my  sem  sa  ešte naberali iba výškui. Nakoľko   sme   sa  už nebezpečne zotmievalo, tak sme  to asi okolo piatej večer  vo  výške 1500 m zbalili .  Aj tak sme za 2 hodiny urobili takmer 1000 výškových metrov.  Zjazd  muldou a po ceste  rôznorodým snehom bol  zaujímavý.  Našťastie sa to  obišlo bez pádov.  K  autu sme už prišli potme.  Za deň sme toho stihli skutočne  dosť.

                                                                                                            Dušan

 

HorecSport Home page Alpy Home page Nové akcie page