Horecsport
Rakúsko - Eizenerzer Alpen     >> (  next foto )

Júl  2007  -   

  Zostava Ivan, Ivo, Lubo, Dušan

 

Tak a po dlhšom čase sa podarilo dať dohromady horcové mužstvo v počte štyri kusy aspoň na dvojdňovú akciu. Pôvodne plánovné Tatry sme operativne zmenili na bližšie Rakúsko. Tam totiž nenapadol sneh ako v Tatrách.

Víikend som nazval masturbačný, no niežeby sme túto bohumilú činnosť prevádzkovali my.  Celý čas sme sa zabávali na relácií Jána Krausa na ČTV, ktorý mal vo svojej show 17- ročného  vicemajstra sveta  v masturbacií. Šest hodin tejto neuveriteľnej činnosti ho vynieslo na druhé miesto. Ich neskutočný dialog spestroval celý náš rakúsky pobyt.

V sobotu sme sa dostali do oblasti Eizenerzer Alpen. Tu  bol priamo v blízkosti mesta Eizenerz náš prvý cieľ. 1871m vysoký Pffafenstein so svojou JZ hranou.    Dve dvojky ( Ivo + Lubo a Ivan + ja ) bez problémov zvládli Ivom vybratú trasu. Hlavne  pre Ivanov to  bola poľahoda, majú toho totiť odlezené podstatne viacej a oveľa ťažšie cesty. Našu dvojicu zaujal hlavne neuveritelný Lubov výkrok, keď pravú nohu vyložil na stup ležiaci nad jeho hlavou. Aj napriek veľkému  úsiliu a nášmu povzbuzovaniu sa mu tento krok, ktorým by bezpochyby vstúpil do dejín horolezectva, nevydaril. Večná škoda, že sme to nestihli aj fotograficky zdokumentovať. Cestou dole z kopca bola vyhlasená súťaž o prvý pád. No aj napriek  niekoľkým veľmi vydareným pokusom,  nakoniec  nebol víťaz vyhlásený  a možnosť zaplatiť rundu sa vyparila. Podvečer sme sa presunuli do oblasti Grazer Burglang k mestečku Mixnitz.  Po športovej časti naša spoločná akcia pokračovala veľmi vydarenou spoločenskou časťou na trávičke pri  brehu potoka.

V nedeľu sme pomenili dvojky, Ivo a Ivan vyrazili na cestu Eldorado na skale Röthelstein s obtiažnosťou 6+.

Lubo aj ja sme si vybrali podstatne ľahšiu cestu, v pohode sme urobili  výstup  4+ . Poobede sa  zatiahlo a zdalo sa, že sa predpoveď naplní a bude pršať, no naštastie nás to obišlo.  

S Rakúskom sme sa dôstojne rozlúčili  pri pivečku na miestnej chate. 

Super akcia, kolektív utužený, chlapi trochu unaveni,  ale na  duši pohoda.

 

                                                                                                                                        Dušan

HorecSport Home page Alpy Home page Nové akcie page